Ciekawostki Ursus

Dlaczego regularny przegląd części w ciągniku jest ważny?

Większość gospodarstw w dzisiejszych czasach swoją pracę wykonuje dzięki maszynom rolniczym, takim jak na przykład ciągniki typu Ursus C 360. Jak wiadomo,j trudno wykonać pracę rolnicze bez pomocy ciągnika albo kombajnu. Jeśli rolnicy posiadają w swoim gospodarstwie maszyny rolnicze, w tym ciągniki, praca jest szybsza, przyjemniejsza i efektywniejsza co przekłada się na ilość uzyskanych plonów oraz jakość produktów.

Oczywiście posiadając maszyny rolnicze i wykorzystując ich prawidłową funkcję w rolnictwie, musimy również pomyśleć o odpowiednich i regularnych przeglądach. Od stanu danej maszyny będzie zależeć sukces uprawy i zbiorów rolnych. Pamiętajmy więc o odpowiednim pielęgnowaniu maszyn wykorzystywanych w gospodarstwie.

Warto więc zapoznać się z informacjami dotyczącymi serwisu maszyn rolniczych, takich jak ciągniki marki Ursus C 360 oraz pozostałych maszyn używanych przez rolników.

Dlaczego warto pamiętać o regularnym serwisie maszyny rolniczej?

Maszyny rolnicze z reguły pracują w trudnych warunkach, także atmosferycznych (różne temperatury, wilgoć) co jest nieuniknione w rolnictwie. Dlatego też ciągłe używanie maszyn powoduję, że są one narażony na awarię.

Prawdopodobieństwo wystąpienia awarii spowodowane jest nie tylko ciągłym używaniem maszyny, ale przede wszystkim jej nieregularnym i nieprawidłowym przeglądem. Przegląd powinien być jednak wykonywany systematycznie i należnie. Nie sprawdzenie maszyny lub też jej nieprawidłowe zabezpieczenie, głównie po żniwach, może spowodować późniejsze jej problemy.  

Awaria ciągnika czy też innej maszyny rolniczej jest dużym zagrożeniem dla systematycznego wykonywania prac sezonowych w gospodarstwie. Przestój w pracy spowodowany zepsuciem maszyny zagraża uprawie. Powinniśmy więc dbać o urządzenia rolnicze, odpowiednio je eksploatować oraz przechowywać w odpowiednich garażach.

Ciągniki jak na przykład Ursusy C 360 powinno się regularnie serwisować oraz konserwować, zarówno przed, jak i po sezonie. Sprawdźmy więc stan części w maszynie, zadbajmy o sprawdzenie i wymianę płynów eksploatacyjnych. Sprawdźmy filtry powietrza, olej silnikowy, przekładniowy, chłodnice. Właśnie te elementy najczęściej powodują awarie maszyn rolniczych.

Zadbajmy więc o nasze urządzenia. Naprawa maszyny rolniczej, które uległa poważnej awarii, jest dla rolnika dużym kłopotem oraz wydatkiem. Dlatego też pamiętajmy o podstawowych przeglądach maszyn. Regularny serwis oraz wymiana podstawowych części zagwarantuje poprawną pracę maszyny, a także pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Części zamienne, czyli tzw. zamienniki, które można kupić w internetowych sklepach rolniczych są atrakcyjne pod względem ceny, a swoją jakością dorównują oryginalnym częściom.

Podsumowanie

Maszyny rolnicze, a przede wszystkim ciągniki to najbardziej eksploatowane urządzenia w gospodarstwach rolniczych. Ogromna praca jaką wykonuje każda maszyna, powoduje stopniowe zużywanie jej części. Dlatego na bieżąco sprawdzajmy czy wszystko jest z nimi w porządku.

Okresowe przeglądy naszych maszyn rolniczych na przykład takich jak: ciągniki typu Ursus C 360 czy też kombajny i inne urządzenia, pozwoli utrzymać maszyny w dobrej kondycji przez długi czas.

Powiązane artykuły

Back to top button