Ciekawostki Ursus

Liczba zarejestrowanych ciągników Ursus C-360 w Polsce

Ursus C-360 jest jednym z najpopularniejszych ciągników w Polsce cieszących się sporym uznaniem w wielu gospodarstwach rolnych. Ile w naszym kraju zarejestrowano ciągników tego rodzaju? Czym cechuje się ten model Ursusa? Dlaczego cieszy się taką popularnością wśród rolników? Jakie zalety ma ta maszyna?

 

Ursus C-360

Ursus C-360 jest kultowym modelem ciągników, które często nazywane są „sześćdziesiątką”. Produkowane były w latach 70-90-tych oraz stanowią modyfikację Ursusa C-355. Co ciekawe, pod maską tego ciągnika znajduje się wysokoprężny czterocylindrowy silnik, który ma moc na poziomie 52 KM. Spotykany jest w wersjach z kabiną, jak i bez kabiny – posiada siedzenie Grammera, co różni go od poprzedniego modelu. Okazuje się, że ciągnik tego rodzaju znajduje zastosowanie w prostych pracach polowych i odznacza się średnią wielkością. 

Ile ciągników Ursus C-360 zarejestrowano w Polsce?

Ten popularny model ciągnika szybko zyskał uznanie na rynku polskim. W naszym kraju zarejestrowano go w liczbie ponad 330 tysięcy egzemplarzy, co stanowi imponujący wynik. Warto zauważyć, że zastosowany silnik wpływa na wydajną pracę maszyny. Cechuje się on tym, że jest:

  • czterocylindrowy,
  • czterosuwowy, 
  • rzędowy,
  • wysokoprężny,
  • chłodzony cieczą.

Ponadto, bazuje na bezpośrednim systemie wtrysku, posiada górny układ zaworów, dwukomorowy filtr paliwa oraz pełnoprzepływowy filtr oleju. Na uznanie zasługuje tutaj także pięciobiegowa przekładnia mechaniczna i dodatkowa redukująca przekładnia. Dzięki temu użytkownik może uzyskać 10 przełożeń do przodu i 2 do tyłu. Dwustopniowy reduktor włączany jest za pomocą dźwigni ręcznej. 

traktor

Zalety Ursusa C-360

Ciągnik Ursus C-360 ma szereg zalet, które doceniają rolnicy w naszym kraju. Najczęściej wskazuje się, że model ten odznacza się prostą budową i wytrzymałością, jak i małą awaryjnością oraz niskim spalaniem. Dodatkowo mamy tutaj do czynienia z dobrym uciągiem, co jest niezwykle ważne w pracy na roli. Kolejną korzyścią związaną z wybraniem tego modelu Ursusa jest fakt, że jest on od lat dostępny na rynku i wyróżnia się przystępnymi cenami części. Bez problemu zakupimy je w sklepie online, wybierając dogodne części zamienne, które jakością dorównują oryginałom. Nie bez powodu właściciele Ursusa C-360 coraz chętniej sięgają po zakup części w sklepie internetowym z zamiennikami – zapłacimy za nie znacznie mniej, ponadto cechują się one równie dobrą jakością, co oryginalne części do Ursusa. Model ten już od wielu lat jest obecny w polskich gospodarstwach rolnych i niezmiennie cieszy się zaufaniem i uznaniem rolników. Mimo tego, że maszyna pracuje dosyć głośno, doceniana jest jego prosta budowa i solidność. W dzisiejszych czasach rolnicy także z łatwością znajdą części zamienne do Ursusa, zamawiając je w sieci z dostawą pod same drzwi. Ursus zaistniał także na rynkach zagranicznych, co może być powodem do dumy dla tej polskiej marki. Jego rozpoznawalność i dostępność na rynku sprawiła, że cieszy się sporą popularnością już od wielu lat. Ursus C-360 pozwala zachować komfort w pracy i wydajność.

Powiązane artykuły

Back to top button