Części UrsusURSUS

Używany Ursus C 360. Ciągnik, który jest wart zainteresowania

Ursus C 360 to jeden z najpopularniejszych ciągników w PRL. Jego produkcję zakończono wiele lat temu, jednak do dziś można go spotkać w wielu gospodarstwach. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż prosta konstrukcja, niskie koszty eksploatacji i niezawodność to najważniejsze zalety tego modelu. Czy jednak używany Ursus C-360 nadal jest dobrym wyborem? Wiele z tych ciągników ma już ponad 30-40 lat! Okazuje się, że nawet współcześnie z powodzeniem spełnia oczekiwania wielu rolników. W czym tkwi tajemnica jego popularności i niezawodności?

Używane Ursusy C 360 kosztują niemało. Gdzie szukać oszczędności?

Ceny używanych Ursusów C-360 bywają zaskakująco wysokie. Wiele z nich kosztuje więcej niż dwadzieścia tysięcy złotych. I chociaż wyglądają na zadbane, pewne wątpliwości może budzić ich stan techniczny. Ciągniki wystawione na sprzedaż są odpowiednio przygotowywane do tego, aby prezentować się atrakcyjnie dla kupującego, co jednak wcale nie musi być gwarancją długotrwałej, bezproblemowej eksploatacji. Zachęcamy więc kupujących do tego, aby nigdy nie podejmowali decyzji wyłącznie na podstawie oglądu wizualnego. Najważniejsza jest fachowa weryfikacja stanu technicznego maszyny.

Czasami rozsądniej jest kupić ciągnik w gorszym stanie technicznym, ale za dużo niższą cenę. Większość napraw i koniecznych modernizacji wcale nie trzeba wykonywać w żadnym serwisie. Przy odrobinie chęci i umiejętności można samodzielnie dokonać wielu niezbędnych napraw, doprowadzając go do stanu używalności. Jest to doskonały sposób na to, aby sporo zaoszczędzić, a jednocześnie nabyć solidny ciągnik, który z powodzeniem może służyć wiele długich lat. Kolejnym sposobem na zaoszczędzenie jest zakup ciągnika bez kabiny. Takie modele są dużo tańsze, a samą kabinę Ursus C 360 można później dokupić (jej koszt jest stosunkowo niski) i samodzielnie założyć.

Wyjątkowo prosta konstrukcja ciągnika Ursus C-360

Nie należy się obawiać kupowania taniego Ursusa C-360 w gorszym stanie technicznym, gdyż wszelkie naprawy można dokonać dość łatwo i szybko. Konstrukcja jest bardzo prosta, nie ma w nim elektroniki i innych trudnych do naprawy elementów. Już na etapie projektowania postawiono sobie za cel stworzenie ciągnika, który nie będzie nazbyt skomplikowany, więc pozwoli na dokonanie drobnych napraw w gospodarstwie czy na polu. 

Kolejną zaletą jest dostępność części zamiennych do tego ciągnika. Praktycznie każdy komponent jesteśmy w stanie znaleźć w internetowych sklepach rolniczych. Co więcej, bez większego problemu kupimy wysokiej jakości zamienniki, które są dużo tańsze niż oryginały, a zapewniają niezawodność na podobnym poziomie. Bez względu na to, czy potrzebna będzie uszczelka do silnika, czy kabina Ursus C 360, zakup nie będzie żadnym problemem.

O wyremontowany ciągnik trzeba dbać

Ciągnik, w którym wymieniono uszkodzone lub stare części na nowe, wyremontowano i pomalowano w celu podniesienia jego walorów wizualnych, będzie prezentował się jak nowy. Aby jednak służył możliwie przez jak najdłuższy czas, należy zapewnić mu odrobinę uwagi. Regularna wymiana płynów eksploatacyjnych i uszkodzonych części powinna stać się czymś oczywistym. Sprawność i możliwości tych ciągników nawet w obecnych czasach mogą zaskakiwać. Pomimo upływu lat od zakończenia produkcji tego modelu, wciąż może on być podstawowym ciągnikiem w gospodarstwie.

Powiązane artykuły

Back to top button