Ciekawostki Ursus

Nawet starszy Ursus może wyglądać elegancko!

Piękne, zadbane samochody w stylu retro zachwycają niejednego miłośnika motoryzacji. Czy nie mogłoby być podobnie i na wsi? A mówiąc dokładniej – na Twoim podwórku? Jesteśmy zdania, że nawet najstarszy i najbardziej zużyty Ursus może wyglądać elegancko i stylowo po odnowieniu, dlatego nie trać czasu i przystąp do odnawiania Twojego ciągnika, aby także zachwycał miłośników motoryzacji podobnie jak stare, odrestaurowane autka!

Farba może zdziałać wiele…

Dobrze dobrane farby do ciągników rolniczych oraz odpowiednie malowanie mogą wystarczyć, aby dany traktor wyglądał dużo lepiej. Czasami tyle naprawdę wystarczy, choć są również takie przypadki, gdzie konieczna będzie również wymiana kilku bardziej zużytych części, które także są reprezentacyjne – np. siedlisko dla kierowcy czy kierownica. Malowanie ciągnika jest jednak najbardziej istotne. Farba zdziera się w sposób naturalny w skutek użytkowania i eksploatacji traktora, dlatego nie ma co się dziwić, że Twój Ursus po latach nie wygląda jak dawniej. Do tego dochodzi również działanie czynników atmosferycznych – ile to razy traktor zmoknie podczas nagłego deszczu, jaki złapie Cię podczas pracy w polu czy nawet i na podwórku?  Te wszystkie czynniki powodują, że nie ma powodu, aby zbytnio przejmować się tym, że farba się zdarła. Wystarczy malowanie, aby traktor odzyskał dawny wygląd i prezentował się zupełnie inaczej. Możesz nawet zaszaleć i zmienić kolor. Jeżeli Twój Ursus w oryginale był żółty, możesz teraz użyć dla odmiany barwy zielonej, czerwonej albo niebieskiej.

Farby do ciągników bez wychodzenia z domu

Co ważne, wiele ciekawych akcesoriów do odnowienia Twojego Ursusa znajdziesz w niejednym internetowym sklepie rolniczym. W asortymencie takich sklepów znajduje się np. farba Granit. Dodatkowo po odmalowaniu stwierdzisz, że Twój traktor potrzebuje większej renowacji niż tylko odnowienie lub przywrócenie mu dawnego koloru, możesz zdecydować się na zakup dodatkowych części. Wymiana kierownicy oraz siedziska dla kierowcy na nowe z pewnością przyczyni się do lepszej prezentacji Twojego traktora – zwłaszcza, jeżeli były to części od dawna nie zmieniane lub kiedy nie były wymieniane od nowości.

ursus

Odmalowany Ursus wygląda jak marzenie

Ursus to legendarna marka traktorów w Polsce. Wielu gospodarzy posiada ten traktor i nie wyobraża sobie tego, aby go sprzedać. Leciwa “trzydziestka” może i nie ma największej mocy, ale posiada swój urok, a po odmalowaniu może wyglądać naprawdę dobrze. Sentyment to jednak nie jedyny powód do zatrzymania Ursusa na swoim podwórku. Taka moc traktora dla wielu mniejszych gospodarstw wystarcza, a w połączeniu z zakupionym nowszym ciągnikiem jest zupełnie wystarczająca również dla średnich. Remont generalny Ursusa nie kosztuje bardzo dużo, dlatego może być opłacalny. W przypadku jeżeli jednak zdecydujesz się spieniężyć Ursusa odmalowanie farbą Granit może być korzystne, ponieważ ciągnik lepiej będzie wyglądać na zdjęciach.  Warto jednak w ogłoszeniu uwzględnić jego wszystkie ewentualne mankamenty, aby nowy właściciel wiedział na co się decyduje.

Powiązane artykuły

Back to top button