Ciekawostki Ursus

Na co zwracają uwagę rolnicy wybierając traktor?

Nie od dziś wiadomo, że najpopularniejsze ciągniki w Polsce to te, które są najtańsze, jeśli chodzi o koszty bezpośrednio związane z eksploatacją. Mowa tu dokładnie o tym, że rolników pociąga opcja taka jak traktor Ursus, bo to opcja sprawdzona i to nie tylko w przypadku starszych konstrukcji. Nowsze także są dopracowanymi i dlatego dość często się je widuje na polach.

Co wyróżnia dobry ciągnik?

Dla wielu rolników dobry ciągnik to nie tylko ta nowoczesna elektronika. Mowa tu dokładnie o tym, że traktor Ursus to w przypadku polskich terenów rolnych także maszyny, które mają ponad trzydzieści lat i sprawnie funkcjonują. Natomiast opcje zdecydowanie bardziej nowoczesne to ładniejsze detale i dodatki takie, jak klimatyzacja w kabinie, czy też znacznie wygodniejsze miejsce siedzące. Zalety tego rodzaju mają kluczowe znaczenie i to przynajmniej dla rolników w pewnym wieku, ale wiele znaczy też i to, że koszt eksploatacji powinien być niewielki, czyli olej nie powinien być wymieniany zbyt często i to niezależnie od tego, czy chodzi o silnik, czy też o samą skrzynię biegów. Mówiąc krótko – często w przypadku typowego rolnika to niskie zużycie eksploatacyjne wygrywa i nie ma w tym nic zaskakującego.

Nowoczesny wygląd i elektronika

W czasach obecnych traktor Ursus w opcji nowej to pociągająca karoseria, czyli prezentuje się on znacznie ciekawiej od maszyny, która ma te trzydzieści lat lub więcej. Na dokładkę taki traktor ma też elektronikę, dzięki której wiadomo kiedy trzeba wymienić olej lub jakąś istotną część. Rzecz jasna podobnie jest z nowoczesnymi samochodami, które są łatwiejszymi w diagnozowaniu, dzięki rozbudowanej elektronice. Podobnie jest obecnie z traktorami Ursus i to nikogo nie dziwi, choć koszt zakupu tego typu sprzętu bywa znacznym i właśnie dlatego rolnicy biorą kredyty na tego typu sprzęty. Najczęściej tylko w ten sposób mogą zakupić maszynę nowoczesną, która na dokładkę daje znaczny komfort pracy i to nawet w ten wybitnie upalny letni dzień. Obecnie praca latem nie jest łatwą i dlatego też klimatyzacja w traktorze to raczej opcja obowiązkowa, bo dzięki niej rolnik może pracować dłużej i w bardziej przyjaznych warunkach.

Czy wiekowe traktory są lepsze?

Dla wielu rolników taki wiekowy traktor Ursus jest prostszym w obsłudze, bo wielu zna doskonale ten konkretny sprzęt i co równie istotne – wie co robić, by dany traktor pozostał sprawnym i to na całe lata. Bardziej nowoczesne traktory nie są rzecz jasna tymi gorszymi, choć wielu starszych rolników ma problem jeśli chodzi o elektronikę, czyli nie gustują w nowoczesnej technologii. Niektórzy nawet otwarcie mówią o tym, że rozbudowana elektronika to największa wada nowoczesnych sprzętów, bo nowoczesny traktor, w którym nie wymieniono oleju na czas przechodzi w jakieś tryby awaryjne. Jednak gdyby nie tego typu tryby, to zużycie eksploatacyjne następowałoby znacznie szybciej i właśnie dlatego warto postępować zgodnie z tymi wytycznymi elektronicznego systemu, po to by maszyna poprawnie funkcjonowała i to nawet przez dekady.

Powiązane artykuły

Back to top button