Ciekawostki Ursus

Jakie nowości oferuje obecnie marka Ursus?

W ostatnim czasie kultowa polska marka przygotowała dla swoich klientów parę ciekawych niespodzianek. Poniżej przyjrzymy się kilku z nich.

 

Ursus C-3120 – innowacje na rynku sprzętu rolniczego

URSUS C-3120 jest przykładem ciągnika rolniczego, który z powodzeniem poradzi sobie z rolą głównej maszyny w nieco mniejszych gospodarstwach. Bez trudu sprawdzi się także jako druga linia sprzętowa na farmach o większej powierzchni i tym samym zapotrzebowaniu. Jego naturalnym środowiskiem są więc ciężkie prace gospodarskie w rolnictwie. Model URSUS C-3120 posiada silnik Deutz, którego moc to 115 KM. Silnik oferuje transmisję ZF 16 x 16 z Power Hi-Lo, przez co chyba żaden człowiek znający się odrobinę na rzeczy nie będzie powątpiewał w możliwości robocze tej jednostki. Producent poza zadbaniem w sferę praktyczną maszyny przyłożył się – jak zwykle – także do kwestii dotyczących estetyki i wyglądu ciągnika. W standardzie Ursus oferuje wygodne siedzisko dla pomocnika operatora, cztery pary hydrauliki zewnętrznej, hydrauliczną śrubę rzymską czy obciążniki przód 10 x 30 kg i tył 2 x 50 kg.

Jest to maszyna niezwykle przyjazna dla swojego właściciela, gdyż – podobnie jak w przypadku starszych modeli – zamienne części Ursus do tego modelu znaleźć można bez trudu w dobrze zaopatrzonym internetowym sklepie rolniczym.

Ursus C-335B – szeroki wachlarz możliwości

Firma Ursusu wypuściła na rynek ciekawy przykład małego ciągnika, którego zalety dają się zauważyć w czasie wykonywania zadań na ograniczonej przestrzeni. Taki właśnie jest Ursus C-335B. Jest to przemyślana konstrukcja, która posiada niską masę własną, nieduże gabaryty. Dzięki temu zdecydowanie poprawia się zdolność manewrowania takiego pojazdu rolniczego, co jest nie do przecenienia w czasie pracy w trudnych warunkach terenowych. 

Na skutek celowego zamontowania pewnej specjalnej części Ursus jest zdolny do zawracania w miejscu. Producent osiągnął ten stan rzeczy dzięki montażowi w ciągniku C-335B przekładni kątowej. To ona odpowiada za niemalże akrobatyczne zdolności maszyny, w której osiągnięty kąt skrętu wynosi 56 stopni. Regulacja szerokości ciągnika dostępna jest w zakresie 1263 – 1620 mm.

Model ten wyposażono w silnik o mocy 35 koni mechanicznych. Jest to jednostka napędowa umożliwiająca generowanie oszczędności w spalaniu paliwa, która dodatkowo spełnia normy emisji spalin do atmosfery. Pracuje dość cicho, przez co pozytywnie wpływa na komfort kierowcy, jak i żywego inwentarza na farmie.

Cechą charakterystyczną tego ciągnika jest brak kabiny. Potencjalnie może to uchodzić za wadę – jednak w tym przypadku było to celowe działanie producenta. Maszyna pozbawiona kabiny oferuje operatorowi większe pole widzenia, praktycznie dookoła całego ciągnika. Doskonałe wyposażenie nowoczesnego wnętrza maszyny przyczynia się do bardzo przyjemnej pracy dla kierowcy ciągnika. Producent nie zrezygnował jednak z kabiny w sposób definitywny. Może być ona zamontowana na życzenie klienta.

Żródło: ursus.com

Ursus C-350B – dokładność w pracach na gospodarstwie rolnym

URSUS C-350B to doskonały przykład nowoczesnego projektu marki, skierowanego w stronę wykonywania delikatnych i precyzyjnych prac rolniczych na gospodarstwie. Siłą rzeczy jest to model dedykowany do wykonywania zadań w sadach, na ulicach, małych gospodarstwach czy ogrodach. Jest to urządzenie zwinne kompaktowe i przez to niezwykle praktyczne.  wyznacznik prac precyzyjnych. Idealnie sprawdzi się w Twoim gospodarstwie, na ulicach miast, w sadzie czy w ogrodzie. Kompaktowa, zwinna i praktyczna maszyna.

Powiązane artykuły

Back to top button