Ciekawostki Ursus

Jaki ciągnik na 3 ha?

3 ha ziemi uprawnej to średnie gospodarstwo rolne, które wymaga użycia maszyn rolniczych i ciągnika, aby prace postępowały w stosunkowo szybkim tempie. Wspomniany areał nie wymaga jednak zaawansowanego ciągnika, aby poradzić sobie z uprawą ziemi wystarczy zdecydować się na używanego Ursusa. Poniżej przedstawiamy trzy modele marki Ursus, które sprawdzą się podczas uprawy 3 ha ziemi i będą ekonomiczne w codziennej eksploatacji.

Propozycje ciągników do uprawy 3 ha ziemi

1). Ursus C-330M

Ciągnik Ursus C-330 M jest unowocześnioną wersją modelu C-330.  Produkcja modelu C-330 M odbywała się w latach 1986-1993, jednakże marka Ursus, poprzez wprowadzanie innowacyjnych systemów związanych z mechaniką pojazdu, jest także obecnie używana na polskich polach z dużym powodzeniem. Poprzez innowacyjne zastosowanie pewnych rozwiązań technologicznych, traktor  może zostać używany nawet kilkadziesiąt lat po zejściu z taśmy produkcyjnej. 

Unifikacja części pozwoliła na większy dostęp do podzespołów, co znacznie obniżyło ich cenę rynkową. Jest to zdecydowanie największa zaleta tego traktora. Tanie części, które są szeroko dostępne zarówno stacjonarnie, jak i w sklepach internetowych spowodowały w znaczącym stopniu zminimalizowanie kosztów serwisowania.

2). Ursus MF – 255/3512

Traktor produkowany na licencji firm Massey Ferguson i Perkins aż do 1984 roku. Po wygaśnięciu obowiązującej licencji, zmieniono nazwę na Ursus 3512. Produkcja została oficjalnie zakończona w 2009 roku, jednakże 3-cylindrowy silnik oraz moment obrotowy wynoszący 165Nm przy 1300 obr./min, powoduje, że model ten jest jednym z lepszych ciągników dostępnych na polskim rynku. Ponadto, rozwiązania stosowane przez amerykańskie przedsiębiorstwo ciągle niezawodnie sprawdzają się w każdym polskim gospodarstwie rolnym o średnim areale uprawnym. Dodatkowo, warto zaznaczyć, że praktycznie każdy internetowy sklep rolniczy posiada odpowiedniki części używanych w traktorach Ursus. 

3). Ursus C-360

Nowe ciągniki Ursus C-360 opierają się na konstrukcji z lat 60-tych XX wieku. Dopracowane podzespoły oraz elementy mechaniczne zostały dopasowane do współczesnych wymagań technologicznych. Ciągnik może być główną maszyną pociągową w przypadku posiadania gospodarstwa do 3 ha. W większych gospodarstwach rolnych sprawdzi się jako ciągnik pomocniczy. Produkowany model może zostać wyposażony także w kabinę, która osłoni użytkownika od szkodliwych czynników zewnętrznych. 

ursus

Podsumowanie – maszyny rolnicze Ursus

Ursus sprawdzi się w każdym polskim gospodarstwie. Niezależnie od tego czy zarządzamy niewielkim czy sporym areałem uprawnym, stosowanie maszyn znanej polskiej marki gwarantuje zadowolenie. Solidność oraz bezawaryjność to podstawowe cechy ciągników rolniczych Ursus. Wraz z upływem czasu wiele podzespołów uległo modyfikacji technologicznej, pozwalającej na szybsze i sprawniejsze działanie. Największą zaletą większości maszyn rolniczych Ursus jest unifikacja części mechanicznych, która umożliwiła łatwy dostęp do podzespołów mechanicznych.

Powiązane artykuły

Back to top button