Ciekawostki Ursus

TOP 9 aplikacji rolniczych na Androida

Każdy nowoczesny rolnik, który posiada smartfona z dostępem do Internetu, ma do wyboru mnóstwo przydatnych mobilnych aplikacji. Aplikacje często są niezastąpione podczas codziennej pracy i mogą w znaczącym stopniu ułatwić mnóstwo podstawowych i logistycznych czynności. Poniżej znajduje się ranking 9 najlepszych i najbardziej przydatnych aplikacji do pobrania na każde urządzenie mobilne. 

9 najlepszych aplikacji dla rolników

1). Kalkulator Rolniczy – prosta w obsłudze aplikacja pozwala w skuteczny sposób na obliczenie parametrów niezbędnych do siewu, wydajności potencjalnej, strat powstałych podczas suszenia oraz szybkości siewu. Korzysta z zaawansowanych algorytmów, natomiast wymaga jedynie umieszczenia podstawowych danych. 

2). SadInfo – darmowy periodyk przeznaczony szczególnie dla sadowników. Aplikacja oscyluje wokół tematów: zakładania i prowadzenia sadów, technologii produkcji i planowania zbiorów.

3). Próbnik Gleby – wymaga użycia lokalizacji, bowiem skupia się głównie na właściwościach gleby na danym obszarze. Dostarcza informacji niezbędne podczas planowania siewu. 

4). Pogoda dla Rolników – specjalistyczna i profesjonalnie przedstawiona prognoza dla rolników. Co ciekawe, aplikacja jest autorstwa New Holland, a więc renomowanej marki rolniczej. 

5). Szpieg Towarowy – przedstawia zestawienie cen surowców na światowych rynkach. Może pomóc w wycenie zbiorów.

6). E- Pole – aplikacja dostosowana do wymagających rolników, gdyż udostępnia swoim użytkownikom atlas chwastów i na podstawie odpowiedniego algorytmu dobiera środek ochrony roślin, który zwalczy dany chwast. Oszczędza mnóstwo czasu i pozwala na skorzystanie z internetowego sklepu rolniczego bez konieczności dokonywania dodatkowych konsultacji odnośnie produktu. 

7). Kalkulator Zakwaszania – umożliwia obliczenie prawidłowej dawki kwasu w celu zmiany współczynnika pH pożywki, którą stosuje się podczas upraw z nowoczesnym systemem nawadniania. 

8). Agrobase – zawiera użyteczny kalkulator pomagający obliczyć cenę użytkowania danego pestycydu w przeliczeniu na odpowiednie dawki. Zawiera dokładne opisy środków ochrony roślin, aby przed użyciem, móc dokładnie zapoznać się z ich składem. Na tej podstawie możemy wybrać odpowiedni sklep rolniczy, w którym zakupimy  niezbędne środki chemiczne. 

9). Mieszanie Środków Ochrony – autorzy aplikacji proponują użyteczne zestawienie, które przedstawia czy dane preparaty można ze sobą łączyć, zarazem informując, jaki skutek przyniesie połączenie dwóch substancji chemicznych. 

rolnik

Podsumowanie

Większość aplikacji jest bezpłatna, natomiast sklep Google oferuje nam także rzeszę profesjonalnych aplikacji, za które należy uiścić odpowiednią opłatę. Chociaż, korzystanie nawet z bezpłatnych propozycji zaoszczędzi nam mnóstwo czasu oraz pomoże zdalnie zarządzać gospodarstwem. Każdy rolnik wie, że odpowiednio dobrana logistyka to klucz do sukcesu. Z tego powodu warto zdecydować się na wybór choć jednej z przedstawionych aplikacji i zainstalowanie jej na naszym mobilnym urządzeniu. 

Powiązane artykuły

Back to top button