URSUS

Ursus C-360. Za co kochają go Polacy?

Polacy przywiązani są do sprawdzonych polskich marek maszyn rolniczych, z ciągników korzystają przez lata. Obecnie dostępność części do traktorów jest duża, więc wykonanie remontu przywraca życie takim maszynom jak Ursus C-360. Ostatnio wykonane badania wykazały, że polscy rolnicy mają największy sentyment do tego modelu traktora, nie przeraża ich nawet wiek maszyny, doceniają go za wiele pozytywnych cech.

Free Grass Meadow photo and picture

Dlaczego polscy rolnicy tak cenią ciągnik Ursus C-360?

Ciągnik Ursus C-360 wyposażony jest w wysokoprężny, czterocylindrowy silnik o mocy 52 KM. Jego największym walorem jest niskie zużycie paliwa, prosta budowa, dobry uciąg, niskie spalanie i niska awaryjność. Ceny części zamiennych są zrównoważone, można je zamówić np. w internetowym sklepie rolniczym. Jakość zamienników jest tak samo dobra jak oryginałów. Producent wyprodukował ten model ciągnika w ilości 290 tysięcy. Od 20 lat nie jest on już produkowany.

Ciągnik Ursus C-360 jest nadal obecny na polskich polach, rolnicy ufają marce i tej maszynie rolniczej, która usprawniła zbiory, wysiew nasion oraz wiele innych prac. Pomimo dosyć głośnej pracy, ciągnik jest mocną maszyna rolniczą, która nie komplikuje działań rolników w ich gospodarstwach rolnych. Użytkownicy tych traktorów są zadowoleni z dostępności części zamiennych, które doskonale się sprawdzają i jakością dorównują dawnym oryginałom. Polacy są dumni z Ursusa C-360 także, dlatego, że jest to rozpoznawalna marka na wielu zagranicznych rynkach.

Kto najczęściej korzysta z ciągnika Ursus C-360?

Ciągnik Ursus C-360 znalazł zastosowanie we wszystkich gospodarstwach rolnych bez względu na ich wielkość. Wyposażony w przedni napęd wyróżnia się precyzją i solidnością. Poza tym mimo swojego wieku posiada dobrą manewrowość, która jest jego cechą charakterystyczną. Każdy, kto poszukuje w maszyny rolniczej do różnych zastosowań, która będzie niezawodna w działaniu, a zarazem ekonomiczna w kosztach użytkowania może postawić na Ursus C-360. Jednostka napędowa tego traktora to elastyczna praca i moc 60 koni mechanicznych.

Części zamienne do traktora Ursus C-360

Posiadacze ciągnika Ursus C-360, cieszą się długowiecznością swojej maszyny dzięki łatwej obsłudze i możliwości zakupu części zamiennych do Ursusa, których nie trzeba szukać po sklepach stacjonarnych. Obecnie części rolnicze można zakupić w internetowych sklepach rolniczych w atrakcyjnych cenach. Nie ma problemu z dostaniem konkretnej części do traktora, sklepy na bieżąco uzupełniają stan zamienników, które sprawdzają się doskonale.

Najczęściej poszukiwane części do ciągnika Ursus C-360 to chłodnice, przewody wtryskowe, paski klinowe, części do układu jezdnego. A także można zamówić szyby do kabiny w różnych odmianach. Rolnicy zdają sobie sprawę, że maszyna może wymagać regularnych przeglądów i napraw, ale dzięki temu, że nie ma problemu z usunięciem każdej usterki, mogą korzystać ze swojej ulubionej maszyny rolniczej.

Free The Vehicle Old photo and picture

Ciągnik Ursus C-360 może sprawnie pracować nawet w trudnych warunkach, niewielkie awarie są szybko usuwane i można cieszyć się kolejnymi latami współpracy. Poszukując osprzętu do silnika, podkładki gumowej do chłodnicy, łącznika filtra, elementów tylnego mostu czy tłoku sprężarki wystarczy wejść na stronę internetową wybranego sklepu rolniczego i złożyć zamówienie.

Łatwo dostępne części do tego traktora to także filtry: paliwa, oleju, powietrza, których zakup nie wiąże się z dużym wydatkiem. A co z elektryką? Takie elementy jak przełącznik kierunkowskazów, czujnik ciśnienia oleju czy włącznik stopu, są w ciągłej sprzedaży i można je w prosty sposób wymienić. Czasami wystarczy wymienić alternator lub akumulator i ciągnik Ursus C-360, pracuje bezawaryjnie przez długi czas. Sklepy rolnicze dbają o podtrzymanie żywotności tych lubianych maszyn, dlatego stale uzupełnia zapas części zamiennych. Jak widać, nie trudno zadbać o przedłużenie sprawności ciągnika Ursus C-360, wystarczy usunięcie usterki czy wykonanie małego remontu i działa sprawnie przez kolejne lata. I jak tu nie kochać Ursusa C-360?

Powiązane artykuły

Back to top button