Inne Maszyny

Zetor – czeski konkurent Ursusa

Sprzęt w każdym gospodarstwie rolnym jest jednym z najważniejszych elementów, by to mogło sprawnie funkcjonować i działać. Trudno sobie dzisiaj wyobrazić pracę w gospodarstwie bez maszyn, które zupełnie odmieniły oblicze działania na tym obszarze. Doba mechanizacji skutecznie zastępowała pracę rąk i nóg człowieka. Wraz z pojawianiem się maszyn wykonujących wiele zadań, jakie wcześniej wykonywał człowiek – ta stała się łatwiejsza, angażująca zdecydowanie mniej osób do wykonywania tych samych czynności. Kolejne znaczące zmiany przyniosła dobra cyfryzacji, usprawniająca działania wielu dotychczas wykorzystywanych maszyn i sprzętów.

Zetor – czeski producent, który okazał się ogromnym sukcesem na skalę międzynarodową

Skomputeryzowanie wielu elementów pozwoliło na wykorzystanie maszyn, które mogły wykonywać jeszcze więcej pracy na roli, a człowiek został jedynie nadzorcą, wciskającym odpowiednie guziki na panelu sterowania, pozwalając jednocześnie wykonywać różnego rodzaju prace. Sprzętem, który stał się bardzo popularny w Polsce, a bez którego sobie trudno wyobrazić sprawną pracę był traktor. Ursus zyskał wysokiej klasy konkurenta, który rozwijał się równie sprawnie. Zetor, bo to właśnie o nim mowa jest to czeski producent traktorów, który w ciągu kolejnych lat rozwijał się na światową skalę. W wielu sferach Zetor 12145 był innowacyjny, wprowadzając na rynku sprzęt, jakiego trudno było szukać u konkurencji. Ponadto firma Zetor stworzyła także  zintegrowaną i całkowicie bezpieczną kabinę, w której może siedzieć osoba sterująca pojazdem. Zetor 12145 to sprzęt, który znajdziemy dzisiaj u wielu rolników, właścicieli gospodarstw rolnych. W pół wieku ciągniki marki Zetor zostały sprzedane w ogromnych ilościach egzemplarzy poza granicami Czech.

Popularność traktorów marki Zetor na całym świecie – wysoka jakość, rozwój i zmieniająca się rzeczywistość

Na pięciu kontynentach na świecie robotnicy rolni korzystają właśnie z tego sprzętu. Marka osiągnęła ogromny sukces, który przekłada się także na dzisiejsze wyniki tej firmy. Co prawda dzisiaj traktory Zetor już zupełnie nie przypominają tych egzemplarzy, które były popularne kilkadziesiąt lat temu. Modernizacja sprawiła, że sprzęt zyskał zupełnie nowoczesny wygląd, a co więcej także nowoczesne oprogramowanie, dzięki czemu praca jest zdecydowanie łatwiejsza, szybsza i wydajna. Do dokładnie tej samej pracy, którą kiedyś wykonywało kilkanaście osób – dzisiaj  możemy potrzebować jednej osoby, która będzie sterowała odpowiednią maszyną. Jest to zmiana, o jakiej naszym przodkom nawet nie przyszło do głowy marzyć. Realia znacząco się zmieniły, dlatego też dzisiaj praca na roli może być zdecydowanie łatwiejsza, niż miało to miejsce kiedyś. Sprawne działanie właśnie w tym obszarze jest niesamowicie ważne dla gospodarek, ponieważ jest to branża dostarczająca pożywienie dla społeczeństwa. Od wysokiej jakości pracy zależy jakość zaopatrzenia.

Powiązane artykuły

Back to top button