Części Ursus

Przegląd ciągnika po sezonie

Ursus to trwały i wytrzymały ciągnik. Ale i on potrzebują cyklicznych przeglądów. Bez nich – jak sprzęt każdej innej marki – narażony jest na częste awarie.

Maszyny rolnicze pracują zwykle w bardzo ciężkich warunkach. Często w piachu błocie lub śniegu i na terenach pełnych kamieni lub wśród drzew, gdzie nie jest trudno o uszkodzenia. Poza tym zwykle Ursus wykorzystywany jest do granic swoich możliwości i poddawany maksymalnym obciążeniom. Dlatego należy mu się odpowiednie traktowanie. A do tego nie wystarczy tylko eksploatacja zgodna z instrukcją obsługi. Trzeba go również garażować w odpowiednich warunkach i co jakiś czas sprawdzić, w jakim jest stanie i wymienić w nim to, co tego wymaga.

Odpowiedni garaż i cykliczne kontrole

Ursus pod chmurką to nie jest najlepszy pomysł na zapewnienie długiej i bezawaryjnej pracy ciągnika. Znacznie lepszym jest garaż pod dachem, w suchym, ciepłym oraz przewiewnym pomieszczeniu, gdzie nie będzie narażony na wpływ zmiennych warunków atmosferycznych. Nie można nakrywać go plandeką. Zbiera się pod nią wilgoć, a to poważny wróg układów elektrycznych i elektronicznych.

Gdy Ursus ma już odpowiedni garaż to trzeba pamiętać o przeglądach. Warto zainteresować się ilością i jakością płynów eksploatacyjnych, wymienić oleje i smary, skontrolować stan filtrów, które mogą ulec zapchaniu, sprawdzić, w jakim stanie są akumulator i świece i jak wyglądają kable, w tym te łączące akumulator z rozrusznikiem. Lepiej również poddać oględzinom, podstawowe podzespoły. Jeżeli mają wyraźnie ślady zużycia lub uszkodzenia, to lepiej je jak najszybciej wymienić. Ponieważ, gdy nie zrobi się tego odpowiednio szybko, to istnieje niebezpieczeństwo, iż jedna awaria może spowodować kolejne.

A może tańsze zamienniki

Prawidłowe dbanie o maszyny rolnicze może by więc kosztowne. Trzeba więc poszukać takich rozwiązań, aby te wydatki sprowadzić do niezbędnego minimum. Na pewno nie uzyska się tego, gdy akcesoria lub części do ciągnika będzie kupowało się korzystając z oferty sklepów firmowych lub autoryzowanych serwisów. Najlepiej jest zainteresować się cenami, które proponuje internetowy sklep rolniczy. Będą one zawsze niższe niż w każdym sklepie stacjonarnym. Poza tym na jego “półkach” znajdują się zawsze praktycznie wszystkie części rolnicze do różnych maszyn i to nie tylko tych wyprodukowanych w ostatnich latach, ale także tych ze starszych roczników.

Jest jeszcze jeden sposób, aby części do Ursusa były jeszcze tańsze. Internetowy sklep rolniczy ma w swoich magazynach cały wachlarz tak zwanych zamienników. To części do ciągników lub innych maszyn rolniczych o wiele tańsze od tych oryginalnych, ale o takiej samej jak one trwałości oraz jakości, ponieważ powstały w wyspecjalizowanych w tym zakładach lub warsztatach.Internetowy sklep rolniczy to również wygoda zakupów. Można telefonicznie lub mailowo skontaktować się z doradcą, a towar zamawia się bez wychodzenia z domu i zostanie on w ciągu kilkudziesięciu godzin przywieziony na wskazany adres.

Powiązane artykuły

Back to top button